01.04.2015

Önem Gıda’ya Dört Dörtlük Proje

Önem Gıda’ya Dört Dörtlük Proje

Ülker Grubu şirketlerine çikolata yarı mamulleri ile çeşnili üretimlerde kullanılan fındık, fıstık, badem, un, makarna ve toz kakao üretimi yapan Yıldız Holding bünyesindeki Önem Gıda, SAP altyapısı organizasyonunu Renova uzmanlığında gerçekleştirdi.

4 ayrı ürün grubunda,  4 ayda ve İstanbul, Ankara, Giresun ve Sakarya gibi 4 ayrı ilde eş zamanlı olarak hayata geçirilmesi nedeniyle “Dört dörtlük SAP Projesi” olarak anılan proje, Önem Gıda’nın Yıldız Holding bünyesindeki SAP kullanan diğer firmalar ile iş süreçlerini hızlandırdı. Takip ve izlenebilirliği artıran SAP programı sayesinde, Önem Gıda’nın Yıldız Holding bünyesindeki grup firmalar ile aynı altyapıya ulaşması sağlandı.

Önem Gıda SAP dönüşüm projesi kapsamında; kavramsal tasarım, kullanıcı eğitimleri, ana verilerin hazırlanması, canlıya geçiş, ilk ay canlı desteği, ilk ay kapanışı, ikinci ay kapanışı, müstahsil makbuzu düzenlemesi, serbest bölge fatura düzenleme uyarlaması ve yan ürün maliyet sisteminin uygulanması gibi pek çok alanda hizmet sunuldu. 

Aralarında THY, Ülker, Godiva, ING Bank, Novartis ve Turkcell gibi global şirketlerin dijital dönüşümü için kuruma özel projeler geliştiren Renova'nın Önem Gıda için hayata geçirdiği proje ile grup firmalar arasındaki süreçlerin daha etkin yönetilmesiyle maliyet avantajı sağlanması ve nihai satışlarda artış hedefleniyor.