28.05.2015

SAP & Renova Eğitim Sektörü Zirvesi’nde Üniversiteler İle Buluştuk.

SAP & Renova Eğitim Sektörü Zirvesi’nde Üniversiteler İle Buluştuk.

Dünyada 7.500 üniversitenin SAP çözümü kullandığını belirten Jonkers, SAP’nin dünyadaki yerini ve hedeflerini aktardı ve üniversite sektöründeki potansiyelden bahsetti. Dünyanın en iyi 100 üniversitesinden 97’sinin SAP Çözümlerini kullandığını vurguladı.

Türkiye’deki ilk SAP Yüksek Öğretim Çözümü projesinde örnek olan Şehir Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Direktörü Abdurrahman Özdemir, eventin ikinci kısmında çözüm tecrübelerini bizimle paylaştı. SAP Yüksek Öğretim Çözümü (HER) ile süreçlerinde yaşadıkları avantajlardan ve farklılıklardan bahsetti.

Renova tarafından geliştirilen SAP HER ( SAP Higher Education & Research) RDS (Rapid Deployment Solution) ismiyle paket çözüm haline getirilip SAP Store’da yayınlanmıştı. Tüm üniversitelerin hizmetine sunulan SAP HER paket çözümümüz, bugüne kadar 4 üniversite tarafından daha kullanılmıştır.

Sunumumuzun son kısmında da Renova SAP Proje Yöneticisi Sinan Dilaver, SAP HER Çözümünün sektöre özel avantajlarını, proje süreçlerindeki yansımalar üzerinden aktardı. Hazır kavramsal tasarım, hızlı kurulum, modüler ve esnek entegrasyon sistem yapısı, yasal mevzuatlara uygunluğu ve daha pek çok özelliğiyle SAP HER, Hem özel üniversiteler hem de devlet üniversiteleri için çözüm alternatifleri sunuyor.